Peněženky

Peněženka je výstavní skříní každé moderní dámy i gentlemana. Vedle materiálů máte na výběr i z různých stylů, konceptů a barev. Peněženek je zkrátka mnoho a aby se v tom čert vyznal. Nezoufejte. Jsme tu, abychom vám poradili.

O kvalitě jejího zpracování se nemusí vést zdlouhavé debaty. Nutnou vlastností peněženky 21. století je prvotřídní kvalita snoubená s originálním stylem. Ale další parametry už mohou být poněkud složitější. Tak se tedy pojďme podívat, jak tu svou vysněnou peněženku vybrat.

MATERIÁL

Absolutní klasikou jsou peněženky kožené, které už z dálky lákají svou vůní. U nás najdete ty z vybrané prémiové kůže od značky Crazy Horse Craft nebo české značky Fixed.

Doslova hitem se v posledních letech stávají „papírové“ peněženky“ vyrobené z recyklovatelného PET papíru Tyvek. Ruční výroba dává i těmto peněženkám punc exkluzivity. Jako bonus si odneste eko & vegan friendly peněženku s nevšedním potiskem a vzhledem.

Oblíbené, nejen u sportovců, zůstávají i nadále peněženky látkové ve všech možných barvách i velikostech. Jejich výhodou je dlouhá životnost a často také voděodolnost, takže vaše cennosti uvnitř zůstanou pěkně v suchu.

BARVY A POTISKY

Dnes už se to tolik neřeší, ale abychom vám usnadnili život, najdete u nás rozdělení peněženek na pánské a dámské. Ať zbytečně dlouze nemusíte hledat tu svou. Právě podle pohlaví se totiž dají nejlépe najít vaše oblíbené barvy.

POUŽITÍ

MINIMALISMUS

S použitím platebních karet a telefonů se nutně mění i vzhled peněženek. Fyzické peníze používá stále méně lidí, tak na co se zbytečně vláčet s těžkou peněženkou po kapsách. Stačí jen menší peněženka na karty a doklady a pár dalších nezbytností. Minimalistické peněženky jsme si zamilovali a stále více je milujete i vy.

CESTOVÁNÍ

Tak trochu opakem k minimalistickým peněženkám jsou peněženky cestovní. Jsou výrazně větší, ale má to své ryze praktické důvody. Na cestách chcete mít zkrátka stále vše u sebe. Pas, hotovost, mince, karty a další doklady pěkně v jedné kapse a pod kontrolou.

NA KARTY

Karty zkrátka nezadržitelně nahrazují hotovost a spousta z nás jich u sebe nosí hned několik. Běžné platební karty, kreditky, věrnostní karty a k tomu všechny doklady. A kam to dát? No přeci do peněženky se spoustou přihrádek na karty. 

STYL

V tom se meze rozhodně nekladou. U nás najdete klasické „otevírací“ peněženky, například ty od značky Fixed nebo Crazy Horse. Mohou být zapínané na cvoček, anebo je jednoduše zavřete a strčíte do kapsy. Hitem jsou peněženky s vysouvacím systémem na karty. Stačí jen zatáhnout za poutko a uschované karty se povysunou. Pěkně jedna za druhou a vy tak nemusíte dlouze hledat su správnou, kterou chcete právě použít. Jedním z představitelů je třeba belgická značka Garzini. Jejich vysouvací peněženky jsou v nabídce ve verzi kožené i z kůže umělé.

U všech peněženek najdete podrobné informace o materiálech, počtu přihrádek a dalších vlastnostech – prostě vše, co je potřeba ke správnému výběru vědět. Kdyby vám nebylo cokoli jasné, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám s výběrem poradíme. Pánské i dámské peněženky máme v malíku.

Alpine GreenAlpine Green
Carbon BlackCarbon Black
Classic BrownClassic Brown
RedRed
Wood BrownWood Brown
od 1.260 
-19%
Carbon BlackCarbon Black
Classic OrangeClassic Orange
RedRed
Wood BrownWood Brown
od 1.755  od 1.540 
-9%
Classic BrownClassic Brown
Wood BrownWood Brown
1.030  od 940 
-14%
Carbon BlackCarbon Black
Classic BrownClassic Brown
Wood BrownWood Brown
od 1.160  od 1.050