Jak balíme zboží? Zodpovědně a s láskou

Balení je zpravidla v rámci nákupu a dodání takovou nechtěnou Popelkou. Dodavatelé se snaží ušetřit a zákazníci pak přemýšlí, kam s hromadou zbytečného materiálu.

Jdeme na to jinak. Zodpovědně a udržitelně. Snažíme se život ulehčit nejen vám, ale i naší planetě.

Použité krabice

Už jednou sloužily a proč by neměly dál? Pokud je krabice, ve které dorazí třeba zboží k nám do skladu, zachovalá, dáváme jí druhý život. Předpokládáme, že jste naladěni na stejnou vlnu s námi a třeba logo dodavatele, nebo opotřebené boky krabice po strhnutí lepící pásky pro vás nejsou problém. Jde přeci o to, co je uvnitř. A to chráníme dokonale.

Použitá krabice

Papír je základ

Kolikrát už jste nadávali, když vám dorazil balíček oblepený dokola kilometry plastové lepící pásky a vy jste ji pracně strhávali, abyste ji oddělili od papírové krabice? S námi vám tohle nehrozí. Papírová lepící páska je náš nejvíc nejlepší kamarád. A pokud to alespoň trochu jde, i samotné zboží se snažíme balit do pevného recyklovaného papíru a převážeme jej jutovým motouzem. 

Papírové lepící pásky

Výplně krabic

Aby se zboží v krabici nepoškodilo, je potřeba ji vyplnit. Asi neznáme nikoho, kdo by si zamiloval malé polystyrenové polštářky, nebo papírovou drť. Než vytáhnete vaše vysněné zboží z krabice, máte čurbes po celém bytě. Pokud to jde, používáme k výplni velké kusy papíru. Ať už nový, vyrobený z recyklátů, nebo i ten, který už byl jednou použitý na dodání zboží k nám. V případě křehkého zboží občas použijeme i bublinkovou fólii, ale primárně opět tu, která už jednou byla použitá.

Papírové výplně krabic

Papír na křehké zboží

Aby k vám dorazily například naše skleněné láhve naprosto v pořádku, musíme je ochránit. S wrapovým papírem, který se snadno smrští kolem baleného produktu, máme jen ty nejlepší zkušenosti.

Repack
Lahev

Bublinková obálka je zlo?

Ne nutně. Používáme ty, které jsou vyrobené z recyklovaných materiálů, a kde při likvidaci snadno oddělíte bublinku od papíru.

Obalka
Obrazky obalka

Plastové obálky

Ano, jim se někdy nevyhneme, ale používáme ty z recyklovaných plastů. Navíc se jedná opravdu jen o čistý plast, recyklace je tedy nadmíru jednoduchá. A pokud jsme se vám třeba netrefili do vkusu, můžete tentýž pytel použít ke zpětnému zaslání k nám. Má totiž dvojité lepení a tak po jeho otevření můžete využít druhý lepící pruh.

Pytel
Pytel trh

Logo

Dodavatelé mají potřebu si udělat reklamu kdykoliv. I v případě balení. Ani my nejsme výjímkou. Ale nepotřebujeme oblepit každou krabici plastovou páskou s naším logem. Stačí nám, když na první pohled budete vědět, že balíček je od nás. A nedáme dopustit na staré dobré inkoustové razítko.

Razitko

Věříme, že i taková věc jako je balení je pro vás důležitá. Ano, každý z nás chce dostat zboží nepoškozené. Ale dá se na jít od lesa. Věci někdy jsou prostě hrozně jednoduché.

Komentář